Ana içeriğe atla

Aşamalı Devamsızlık Yönetimi (Adey)

İlköğretim genel müdürlüğü tarafından yayınlanan genelgeye göre e okul sisteminden ilköğretim kurum işlemlerinden adey altındaki risk ve ihtiyaç değerlendirme formu ( ridef) öğretmenler tarafından doldurulacaktır. Modül bilgileri her öğrenci için ayrı ayrı doldurulmalıdır. Söz konusu bilgileri şubesi olan öğretmenler kendi sınıfları için tamamlayacaktır. buna göre okullarda risk takip kurulu (rita) oluşturulacaktır. okul yöneticileri ve öğretmenler uzaktan eğitim modülündeki (http://uzaktanegitim.meb.gov.tr) aşamalı devamsızlık yönetimi programına katılacaklardır. Devamsızlıklar her gündüzenli olarak e okul sistemine girilecek, tam gün devamsızlık yapan öğrencilerin velileriyle görüşülecek, sistemde günlük devamsızlık girişi ekranında’ öğrencinin isminin karşısında riskli devamsızlığa işaret eden kırmızı renkli bir işaret varsa, bu öğrencilerin devamsızlık tipinin belirlenmesi gerekmektedir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

e okul Karne Notu Öğrenme

Yıl sonu yaklaşıyor sınavlar yoğunlaşıyor. Öğrenciler karne notlarını internetten öğrenmek için çaba harcıyor.

Karne notunuzu öğrenmek için ilk önce Buraya Tıklayınız. Buraya girdikten sonra Tc kimlik numaranızı ve öğrenci numaranızı yazarak Veli bilgilendirme sistemine ve Karne notlarına ulaşabilirsiniz.

e okul Ara Karne Notları

15 tatil yaklaşıyor ve ara karneler dağıtılacak. Notlarını merak eden öğrenciler karne gününden e okul veli bilgilendirme sisteminden öğrenebilirler. e okul ile karne notlarınızı öğrenmek istiyorsanız veya nasıl öğreneceğinizi bilmiyorsanız buraya tıklayınız.

MEB İnternet TV

Milli Eğitim Bakanlığının sunduğu yeni proje ile internet üzerinden ders dinlemek ve çalışmak artık mümkün. e-eğitim için önemli bir adım olan bu program sayesinde artık çocuklarınız evden çıkmadan ders çalışmış olabilecekler.Milli Eğitim Bakanlığının sunduğu İnternet TV sitesindeki açıklama şu şekil:”Bu site örgün ve yaygın eğitimdeki öğrencilere ders destek materyalleri sunmak amacıyla hazırlanmıştır. Yeni ilk ve orta öğretim programlarına uygun ders materyalleri hazırlanmakta olup hazırlıkları bitenler bu sitede yayınlanacaktır.Öğretmen ve velilere yönelik kişisel ve mesleki gelişim programları, eğitim programları, belgeseller, okul öncesine yönelik programlar, çizgi film ve masallar, çeşitli slayt filmleri ve fotoğraflarda bu sitede yer almaktadır.”