Ana içeriğe atla

Aşamalı Devamsızlık Yönetimi (Adey)

İlköğretim genel müdürlüğü tarafından yayınlanan genelgeye göre e okul sisteminden ilköğretim kurum işlemlerinden adey altındaki risk ve ihtiyaç değerlendirme formu ( ridef) öğretmenler tarafından doldurulacaktır. Modül bilgileri her öğrenci için ayrı ayrı doldurulmalıdır. Söz konusu bilgileri şubesi olan öğretmenler kendi sınıfları için tamamlayacaktır. buna göre okullarda risk takip kurulu (rita) oluşturulacaktır. okul yöneticileri ve öğretmenler uzaktan eğitim modülündeki (http://uzaktanegitim.meb.gov.tr) aşamalı devamsızlık yönetimi programına katılacaklardır. Devamsızlıklar her gündüzenli olarak e okul sistemine girilecek, tam gün devamsızlık yapan öğrencilerin velileriyle görüşülecek, sistemde günlük devamsızlık girişi ekranında’ öğrencinin isminin karşısında riskli devamsızlığa işaret eden kırmızı renkli bir işaret varsa, bu öğrencilerin devamsızlık tipinin belirlenmesi gerekmektedir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

e okul Karne Notu Öğrenme

Yıl sonu yaklaşıyor sınavlar yoğunlaşıyor. Öğrenciler karne notlarını internetten öğrenmek için çaba harcıyor.

Karne notunuzu öğrenmek için ilk önce Buraya Tıklayınız. Buraya girdikten sonra Tc kimlik numaranızı ve öğrenci numaranızı yazarak Veli bilgilendirme sistemine ve Karne notlarına ulaşabilirsiniz.

Karne Notu Öğrenme

Karne notunu öğrenme e okulun yanı sıra farklı kuruluşlar sayesinde de gerçekleştirilebilmektedir. Gelişen teknoloji ve sürekli yaygınlaşan internet sayesinde hayat daha kolay bir hal almaya devam ediyor. Bu kolaylıklar öğrenciler için de oldukça faydlı oluyor. Karne notlarını öğrenmek isteyen öğrenciler sınav sonuçlarını internet üzerinden online olarak öğrenebiliyorlar. Bu sistemi kullanmak oldukça basit. Karnem.net öğrencilere bu kolaylığı sunuyor ve sınav sonuçlarını aldıkları puanları online olarak gösterebiliyor.

e okul ile karne notu öğrenmek için Buraya tıklayınız.

Karne notlarınızı karnem.net üzerinden öğrenebilirsiniz.

Karnem.net'in Site Açıklamaları Özetle Şu Şekil:

www.karnem.net hakkındaKarnem.net , okullarımızın kapılarını dünyaya açan, öğretmen-veli-öğrenci iletişiminde sınırları ortadan kaldıran güvenli bir eğitim portalıdır. Okulda kullanılmakta olan yönetim programına kayıtlı öğrenci, öğretmen ve okul bilgileri portal için ikinci kez girilmesine gerek kalmadan otom…

e okul Ara Karne Notları

15 tatil yaklaşıyor ve ara karneler dağıtılacak. Notlarını merak eden öğrenciler karne gününden e okul veli bilgilendirme sisteminden öğrenebilirler. e okul ile karne notlarınızı öğrenmek istiyorsanız veya nasıl öğreneceğinizi bilmiyorsanız buraya tıklayınız.