Ana içeriğe atla

İnternetten Karne Notu Öğrenme

2007-2008 eğitim-öğretim yılının ilk yarısı 25.Ocak.2008/Cuma günü sona eriyor. Karne alma zamanı geliyor.. Önceleri karneler öğretmenler tarafından kalem ile doldurulurdu. Daha sonra bilgisayarlar çıktı ve karneler yazıcıda basılmaya başlandı. Şimdi teknoloji ile internet zamanı ve veliler MEB‘in başlattığı e okul Yönetim Bilgi Sistemi ile çocuklarınızın karnesini internetten görebilme imkanına sahip oluyorsunuz.

Elbette bazı öğrencilerin hoşuna gitmeyecek olan bir uygulama çünkü artık karne üzerinde ufak değişiklikler yapma imkansız oldu veliler artık istedikleri yerden çocuklarının notlarını kontrol etme imkanı buldu :D

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

e okul Karne Notu Öğrenme

Yıl sonu yaklaşıyor sınavlar yoğunlaşıyor. Öğrenciler karne notlarını internetten öğrenmek için çaba harcıyor.

Karne notunuzu öğrenmek için ilk önce Buraya Tıklayınız. Buraya girdikten sonra Tc kimlik numaranızı ve öğrenci numaranızı yazarak Veli bilgilendirme sistemine ve Karne notlarına ulaşabilirsiniz.

e okul Ara Karne Notları

15 tatil yaklaşıyor ve ara karneler dağıtılacak. Notlarını merak eden öğrenciler karne gününden e okul veli bilgilendirme sisteminden öğrenebilirler. e okul ile karne notlarınızı öğrenmek istiyorsanız veya nasıl öğreneceğinizi bilmiyorsanız buraya tıklayınız.

MEB İnternet TV

Milli Eğitim Bakanlığının sunduğu yeni proje ile internet üzerinden ders dinlemek ve çalışmak artık mümkün. e-eğitim için önemli bir adım olan bu program sayesinde artık çocuklarınız evden çıkmadan ders çalışmış olabilecekler.Milli Eğitim Bakanlığının sunduğu İnternet TV sitesindeki açıklama şu şekil:”Bu site örgün ve yaygın eğitimdeki öğrencilere ders destek materyalleri sunmak amacıyla hazırlanmıştır. Yeni ilk ve orta öğretim programlarına uygun ders materyalleri hazırlanmakta olup hazırlıkları bitenler bu sitede yayınlanacaktır.Öğretmen ve velilere yönelik kişisel ve mesleki gelişim programları, eğitim programları, belgeseller, okul öncesine yönelik programlar, çizgi film ve masallar, çeşitli slayt filmleri ve fotoğraflarda bu sitede yer almaktadır.”