Ana içeriğe atla

TTNet Vitamin

İlköğretim öğrencileri için interaktif eğitim geliyor.
İlköğretim öğrencileri eğlenirken öğrenme yöntemiyle tanışacak "TTNetVitamin Yarışması" ile ilköğretim öğrencilerine elektronik posta (e-posta) adresi verilmesine ilişkin proje tanıtıldı.

Bakan Çelik, Türkiye'nin bilgisayar donanımı açısından eksikliği olmadığını ancak yazılıma ihtiyaç duyulduğunu vurguladı. Müfredatın tepeden tırnağa yenilendiğini kaydeden Bakan Çelik, "Önümüzdeki yılla birlikte ilköğretim müfredatı bütün ilköğretim okullarında okutulacaktır. Yeni ve yapılandırıcı müfredatın elektronik ortama taşınması ve bununla ilgili yazılımların üretilmesi gerekiyordu" dedi.

Bu çerçevede bazı projeler geliştirildiğini, Türkçe içerikler hazırlandığını dile getiren Bakan Çelik, "Bugün, adına 'Vitamin' denilen gerçekten öğrencilerimizin derslerinde vitamin yerine geçecek, katkılar sağlayacak bir programın tanıtımı yapılıyor. Vitamin, yeni müfredata uygun olarak hazırlanmış, eğlendirirken öğretmeyi esas alan ders içerikleridir.
Öğrencilerimiz bir taraftan internet üzerinden bunları alıp yararlanırken, diğer taraftan pek çok şey öğrenecekler" diye konuştu.

Yorumlar

Adsız dedi ki…
BEN 5. SINIF ÖĞRENCİSİYİM 5. SINIFLARINDA KATILMASI ŞİDDETLE ÇOK İSTİYORUM BU YARIŞMAYA 5. SINIFLAR GİREMEZSE BİR DAHAKİ SENE YİNE AYNI YARIŞMA YAPILSIN!
Adsız dedi ki…
Ben 7. sınıf öğerncisiyim.Biliyosunuz ki bu sene SBS ye giriceğiz.Bu sınav herkez için çok önemLi.Ben bu yarışmayı herkeze öneriyorum.Bence herkez katılsın kendini denesin.SBS öncesi iyi gelir...
Adsız dedi ki…
ben bu yarışmayı hiç sevmedim.çünkü benim için çooook kolay.ben de buraya üyeyim.birinciliğim var
Adsız dedi ki…
bence bu yarışmaya her sınıf katılmalı çünkü 2.kademeler gibi 1. kademelerinde hakkı var.
Adsız dedi ki…
slm ya ben 8.sınıfa gidiyorum ttnet vitamin yarışmasında her kategorie de olan 3 hakkımıda kullandım ve nasıl devam edeceğimi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim
fatih__tuncel@hotmail.com
emilie_ravin@live.com mail atarsanız iyi olur
Adsız dedi ki…
Ben 6. sınıf öğrencisiyim.bliyoruz ki dönem sonunda SBS'ye girecez.Bence herkes bu yarışmaya katılıp beynini tazelemesi gerekiyor.Kendine güvenen güvenmeyen herkes girsin;diyorum!!!

Bu blogdaki popüler yayınlar

e okul Karne Notu Öğrenme

Yıl sonu yaklaşıyor sınavlar yoğunlaşıyor. Öğrenciler karne notlarını internetten öğrenmek için çaba harcıyor.

Karne notunuzu öğrenmek için ilk önce Buraya Tıklayınız. Buraya girdikten sonra Tc kimlik numaranızı ve öğrenci numaranızı yazarak Veli bilgilendirme sistemine ve Karne notlarına ulaşabilirsiniz.

e okul Ara Karne Notları

15 tatil yaklaşıyor ve ara karneler dağıtılacak. Notlarını merak eden öğrenciler karne gününden e okul veli bilgilendirme sisteminden öğrenebilirler. e okul ile karne notlarınızı öğrenmek istiyorsanız veya nasıl öğreneceğinizi bilmiyorsanız buraya tıklayınız.

MEB İnternet TV

Milli Eğitim Bakanlığının sunduğu yeni proje ile internet üzerinden ders dinlemek ve çalışmak artık mümkün. e-eğitim için önemli bir adım olan bu program sayesinde artık çocuklarınız evden çıkmadan ders çalışmış olabilecekler.Milli Eğitim Bakanlığının sunduğu İnternet TV sitesindeki açıklama şu şekil:”Bu site örgün ve yaygın eğitimdeki öğrencilere ders destek materyalleri sunmak amacıyla hazırlanmıştır. Yeni ilk ve orta öğretim programlarına uygun ders materyalleri hazırlanmakta olup hazırlıkları bitenler bu sitede yayınlanacaktır.Öğretmen ve velilere yönelik kişisel ve mesleki gelişim programları, eğitim programları, belgeseller, okul öncesine yönelik programlar, çizgi film ve masallar, çeşitli slayt filmleri ve fotoğraflarda bu sitede yer almaktadır.”