Ana içeriğe atla

e okul İle Gelen Yenilikler


e okul eğitim sisteminde şüphesizki yeni bir dönem başlattı. e okul ile öğretmenler öğrenci notlarını ayrı ayrı not tutmak yerine direkt olarak öğrenci ile ilgili sisteme bütün bilgileri aktarabiliyor. Öğrencinin aldığı notlar, devamsızlık durumu, okuduğu kitaplar ders programı online bir işlem sayesinde tüm bu veriler yüklenebiliyor. Bu e okulsistemi ile birlikte gelen diğer bir yenlik ise öğrenciler sisteme girilen karne notlarını, devamsızlıkları ve ders programlarını öğrenebiliyorlar. Teknoloji sayesinde bütün işlerimizi oturduğumuz yerden yapar olduk.

İlköğretim öğrencileri karne notlarını öğrenmek için önceki yazımda belirrtiğim e okul karne notu öğrenme konusuna bakabilirler. Bu yazı için Lütfen Tıklayınız.

Eğer İlköğretim öğrencisi değilseniz sizde kane notunuzu öğrenmek için başka bir sistemi kullanabilrsiniz. Bu yazı için Lütefen Tıklayınız.

Yorumlar

Adsız dedi ki…
E OKULUN ÇIKMASI GERÇEKTENDE ÇOK İYİ OLDU HERKEZE BİLGİ VERMESİ ÖĞRENCİLERİN NOTLARINA BAKMASI GERÇEKTEN ÇOK İYİ OLDU... ÖĞRETMEN İBRAHİM ÖZTÜRK İLK ÖĞRETİM OKULU. OKUL MÜDÜRÜ (DERYA SARI)
Adsız dedi ki…
e okul un çıkması çok iyi oldu bn binkılıç ilköğretim okulunun tüm öğretmenlerini çok seviyorum e okulu kim çıkardıysa çok iyi yapmış teşekkür ederiz binkılıç 7/A sınıfı öğrencileri

Bu blogdaki popüler yayınlar

e okul Karne Notu Öğrenme

Yıl sonu yaklaşıyor sınavlar yoğunlaşıyor. Öğrenciler karne notlarını internetten öğrenmek için çaba harcıyor.

Karne notunuzu öğrenmek için ilk önce Buraya Tıklayınız. Buraya girdikten sonra Tc kimlik numaranızı ve öğrenci numaranızı yazarak Veli bilgilendirme sistemine ve Karne notlarına ulaşabilirsiniz.

e okul Ara Karne Notları

15 tatil yaklaşıyor ve ara karneler dağıtılacak. Notlarını merak eden öğrenciler karne gününden e okul veli bilgilendirme sisteminden öğrenebilirler. e okul ile karne notlarınızı öğrenmek istiyorsanız veya nasıl öğreneceğinizi bilmiyorsanız buraya tıklayınız.

MEB İnternet TV

Milli Eğitim Bakanlığının sunduğu yeni proje ile internet üzerinden ders dinlemek ve çalışmak artık mümkün. e-eğitim için önemli bir adım olan bu program sayesinde artık çocuklarınız evden çıkmadan ders çalışmış olabilecekler.Milli Eğitim Bakanlığının sunduğu İnternet TV sitesindeki açıklama şu şekil:”Bu site örgün ve yaygın eğitimdeki öğrencilere ders destek materyalleri sunmak amacıyla hazırlanmıştır. Yeni ilk ve orta öğretim programlarına uygun ders materyalleri hazırlanmakta olup hazırlıkları bitenler bu sitede yayınlanacaktır.Öğretmen ve velilere yönelik kişisel ve mesleki gelişim programları, eğitim programları, belgeseller, okul öncesine yönelik programlar, çizgi film ve masallar, çeşitli slayt filmleri ve fotoğraflarda bu sitede yer almaktadır.”