Ana içeriğe atla

e okul - eokul not girşi

Karne Notu Öğrenmek İçin Tıklayınız.1. e okul
e-devlet projesinde gittikçe ilerleyen devletimiz e-okul projesini aktif hala getirmiş. E-okul not giriş sistemi hakkında geniş bilgiyi burdan ulaşabilrsiniz. Proje hakkında görüş, düşünce ve önerilerinizi yorum yaparak belirtirseniz hem bilgi paylaşımı hemde gelişimine katkıda bulunmuş olarabiliriz.
bir sitede e okul projeleri hakında bulduğum bir yazı
KNNWEB’in Sunduğu E-Okul projesi tum okul yönetiminin ve velilerin işini kolaylaştırıcak.

E-Okul’un Amacı : Okulun çalışmalarının, başarılarının yayınlanarak okulun durumu hakkında bilgi vermenin yanı sıra öğrencilerin devamsızlık durumu ,yazılı ve sözlü notları gibi bilgileri velilere kolayca ulaştırabilmektir. Bu sistem sayesinde veliler kendilerine okul tarafından (Bizim Her öğrenci için hazırlayacağımız ) verilen veli şifreleri ile sisteme girebilecek, velisi bulunduğu öğrencinin not durumunu , devamsızlık durumunu, ders öğretmenlerinin değerlendirmelerini online olarak ulaşabilecekler. Bu sayede öğretmenler ile veliler arasında da bir bağlantı oluşturulmuş olacaktır.
Bir çok veli okula gelmek için zaman bulamamakta bazı veliler ise okula gelerek öğretmenlere öğrencileri hakkında sorular sormaya çekinmektedir. Bir çok öğrenci devamsızlık yada not durumu hakkında velisi okula çağrıldığında bunu velisine haber vermemektedir. E-Okul sistemi sayesinde bu sorunlar ortadan kalkacak ve veliler öğrencilerin durumları hakkında kesin bilgilere ulaşacaktır.
E-Okul’u Kullanmak : E-Okul sistemi kendisine yapılan birçok eklentisine rağmen çok basit bir yönetim şekline sahiptir. E-Okulu okuma yazma bilen her birey bilgisayar kullanmasını çok iyi bilmese de rahatlıkla kullanabilir. Sistem kurlum aşamasında her modül için ayrı ayrı hazırlanmış görsel anlatım cdleri gerekli sayıda kopya oluşturularak kişilere verilir. Gerek duyulması halinde teknik destek ,paketi kullanmakta olan tüm okul personeline ve velilere gerek telefonla gerekse e-mail ile verilmektedir.
E-Okul Nasıl Çalışır : E-Okul sistemi sizin için hazırlanmış yazılım içeren bir web sayfasına dayanmaktadır. Sistem için öncelikle web sayfası isminiz ve alanınız alınır daha sonra E-Okul sisteminin kurulması gerçekleşir . E-Okul çeşitli modüllerin birleşiminden oluşmaktadır. Bu modüllerin sizin ihtiyacınız doğrultusunda birleşmesiyle kusursuz bir yönetime ulaşılır.

* Online Web Yönetim Modülü : Bu modül ile sizin için hazırlanmış olan web sayfanızı hiçbir teknik bilgiye gerek duymaksızın kolayca güncellemenizi sağlamaktayız. Online olarak yönetilen bu yönetici bölümü Parola korumalıdır ve bir kullanıcının kullanması için tasarlanmıştır. Web sayfanızın içerisindeki ve sizin tarafınızdan seçilen tüm içerikler bu modül yardımıyla yönetilir. Siteniz için içerik belirleme imkanı size verilmiştir. Çünkü E-Okul bir kez hazırlanmış ve isteyenlere satılan bir hazır portal sistem değildir sizin istekleriniz doğrultusunda hazırlanan bir sistemdir. Okulumuz , Kadromuz , Faaliyetlerimiz , başarılarımız ,Önerileriniz , Anket sistemi , Resim galerisi , duyurular ve haberler v.b. tüm bölümlerde ihtiyaç duyacağınız tüm işlemler online gerçekleşir.

* Online Not Modülü : Bu modül 2 bölümden oluşur.

-Birinci bölümde okul öğretmenleri için oluşturulmuş öğretmen girişi bulunmaktadır. Bu bölümde öğretmenler sistemde dersine girdiği öğrencilerin bireysel yada bütün sınıfın not tablolarını görürler ve üzerinde değişiklik yaparlar. Yeni yazılı ve sözlülerin girişlerini ister toplu sınıf tabloları üzerinden isterlerse bireysel öğrenci tablolarından yazarlar. Öğretmenler ayrıca bireysel öğrenci tablolarında öğrenciler için yorumlar yazabilirler.

-İkinci Bölüm veli giriş sistemini oluşturmaktadır. Bu bölümde veliler kendilerine okul tarafından (Bizim Her öğrenci için hazırlayacağımız ) verilmiş olan öğrenci no ve veli şifre ile sisteme giriş yaparlar . Velisi bulundukları öğrencinin not durumunu Eğer gerekli modül yüklü ise devamsızlık durumunu öğrenirler.

* Online Not Modülü Eklenti : Bu Modül eklenti sadece belli okul programlarını kullanan okullarda geçerlidir. Okul programından alınan örnek dosya incelenir ve eğer çalışması mümkün ise bu modül eklentisi sisteme eklenir. Bu eklenti ile not ve devamsızlık bilgileri öğretmenler tarafından tek değil Ana yönetici tarafından okul programından direk web sayfasına online olarak bir kerede yüklenir. Mevcut okul programlarının sadece bir kısmı bu modül tarafından desteklenmemektedir.

* Online Devamsızlık modülü : Bu Modül sistem yöneticisi tarafından yada sistem yöneticisinin yetki verdiği bir kullanıcı tarafından yönetilir. Öğrencilerin devamsızlıkları günlük yada haftalık olarak toplu yada bireysel olarak sisteme eklenir. Bu modül eğer eklenti modülü kurulu ise kullanılmayabilir. Devamsızlıklar sistem yöneticisi tarafından otomatik olarak yüklenecektir.

* Online Okul Arkadaşım : Bu modül okulunuzdan mezun olan tüm öğrencilerin yıllık olarak arşivlenmesini amaçlamaktadır. Okulunuzdan mezun olan öğrenciler ileriki yıllarda bu modül üzerinden diğer arkadaşlarıyla mesajlaşmaya ve görüşmeye devam edebilirler. Tıpkı bir yıllık gibi mezun olurken her öğrencinin dilerse diğer öğrenci için notlar yazabileceği bir sistemdir. Bu sistem istenirse sadece okul öğrencileri için istenirse tüm site ziyaretçileri için açık bir duruma getirilebilir. Mezun öğrenciler için bir nevi yıllık görevi yapan sistem içerisinde resim ekleme , mesajlaşma , yıla göre okul arkadaşı arama , öğretmene mesaj gönderme gibi çeşitli fonksiyonlar bulunmaktadır. Bu sistem sayesinde okul arkadaşları birbirinden kopmamış olacak iyi durumda olan öğrenciler diğerlerine yardımcı olabilecektir. Benzer web sayfalarına yıllık ödemeler yaparak okul arkadaşlarına ulaşan öğrenciler için ücretsiz yada ücretli sunabileceğiniz bu hizmet öğrencileriniz tarafından çok benimsenecektir.

* Online Haber Modülü : Çok kullanıcılı ve editör sistemine dayalı bu haber sistemi ile konu ile ilgili öğrencilerinizden oluşturulmuş bir grupla okul gazetesi oluşturabilirsiniz. Bu sistemde öğrenciler günlük okuldan, ilçeden yada ülkeden derledikleri haberleri çeşitli başlıklar altında yayınlayabilirler. Kendilerine ana yönetici tarafından verilecek olan editör adı ve şifre ile sisteme giriş yapacak olan bu editörler sadece haber bölümü için yetkili olabilecek ve düzenleme yapabilecektir.

ÖRNEK E-OKUL GEZMEK İSTİYORUMÖRNEK E-OKUL YÖNETMEK İSTİYORUM

Yorumlar

fadime dedi ki…
bir türlü bakamıyorum notlarıma
nerden bakılıyor
Adsız dedi ki…
yzıklar olsun yazıklar olsun yaşanmamışdertler yazıklar olsuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuunnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn niye e okul var hiç olmasayaaaaa
Adsız dedi ki…
bence iyi ki e okul var cannnnıııımmmmmm...böylesi daha iyi oldu...
bunu çıkarana çok ama çooooook thank you
SİNEM ADANMIŞ dedi ki…
MERABA BEN ŞEHİT ÖĞRETMEN NESRİN İNÜĞÜR İLKÖĞRETİM OKULUNDA OKUYORUM BENCE E OKUL SİSTEMİ ÇOK İİ BİR SİTE İKİ VAR SÖZLÜLERİMİZE PERFORMANS ÖDEVLERİMİZE VE SINAV NOTLARIMIZA BAKIYORUZ.HEM AİLEMİZDE BAKIYO İKİ VAR ... NE YSE BYE...................
GÖNDEREN: SİNEM ADANMIŞ
7/C 156
Adsız dedi ki…
ben can ünlü yuh size ya nie e okul koydunuz ya anamız babamız öldürecek bu notları görünce iyi yaptınız deme diyonuz ki:
sizin iyiliniz için yavrum diyosunuz ne iyiliyi resmen kötülük yapıyosunuz yaaaaaaaa ne güzel okul olmasa gezsek tozsak oooh
Adsız dedi ki…
keşke öğretmenler yazılıları performans ları daha çabuk girse
3 haftadır fen ve trafik yazılarını bekliyoruz
gökçe dedi ki…
teşşekür edrim e-okul.
Adsız dedi ki…
yha bune yha bu hocalarda vicdansız ha ingilizcede bana 2 düşüyor bana 1 vermiş nasıl oluyor yha
merve dedi ki…
ya haksızlık inkilabıma 3 düşürün tşk alcam:(:(:
ceren dedi ki…
sana göre kötü olabilir hepsi 5 olanlar e okul sayesinde bakılıyo ya kendini düşünürken bi yandanda diğerlerini düşün
Adsız dedi ki…
slm milet
sabiha köksal dedi ki…
bence iki böylebiryer var böylece notlarımı çok kolay bir şekilde öğreniyorum
Adsız dedi ki…
e-okulu çok seviyorum iyiki var bu sene hiç acaba öğretmenlerim sınıf içi performansa kaç verir diye bir düşünceye kapılmıadan direk giriyorum görüyorum ayrıca kaçtan geldiğini, davranış notlarını da yazması beni çok sevindiriyor ama bide e-okul ara sıra kapatılmasa daha güzel olucak şimdide giriyorum ama açılmıyor ben bakmak istiyorum offf 11 haziran'a kadar beklemem gerekiyo ben 6 gün ne yaparım off off!!! GiZeM...
Adsız dedi ki…
e-okul bence ii kı var ama benım ıcın cok kotu annem solememeye calsıtım ama kankı geldı bakacam dedı ve ogrendı bende ok anne dedım ve gıdım bı baktım benımkıne erken gırmedı gec gırınce annem bıse demedı AMA NE FAYDA KARNEE GUNU GELDI VE KARNEDE KI NOTLARI GORECEK BENCE ESKI KANUN DAHA GUZEL KANAGAT NOTUYLA NE GUZEL GECIYODUK.. ISHL. BIR TANE ZAYIFLA KURTARIRIM ALLAHIM SEN BIZIM YANIMADA OL YARRABBIMMM GECERSEM SENEYE DERSELERIME CALISACAM SZO VERIYORUMMMMM((((((BU ARADA BEN TUGCE YI COOOKKKKKKKK SEVIYORUM )))))BEN ADANADAN MESUT HERKESIN ALLAH YARDIMICISI OLSUN ARKADASLAR
Adsız dedi ki…
e-okul neden açılmıyor?Güncelleme çalışmaları devam etmektedir diyo.Hiç bişey anlamadım.Sinir oluyorum...
Adsız dedi ki…
e-okul bence çok güsel notlarımız okunmadan notlarımızı görebiliorz bu e-okulu yapandan allah razı olsun çok sağolsun (ölmüşlerine gitsin:))allah sevdiğine bağışlasın allah tuttuğunu altın etsin
Adsız dedi ki…
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.
Admin dedi ki…
Arkadaşlar Sistem Çalışıyor Sadece Bir Güncelleme Çalışması İçinde. Karne Notlarını Giremeyen Öğretmenlerimiz Olabilir Bu Güncelleme Sürecinde Herşeyin Tamamlanıp O Şekilde Açılması Bekleniyor. Bizde Bekliyoruz Lütfen Sabırlı Olunuz.
Adsız dedi ki…
hiç girmedim girmek istiyorum ama güncelleniyomuş. ah bi açılsada karne gününe kdr beklemesem 5.00mı 4.88mi diye aman tanrım çıldırcamm :S lise hayatımda ilk kez 5.0 gelme şansım war bakalım olcakmı heycanlı bekleyiş..
tuğba dedi ki…
yha keşke e-okul olmasaydı annem bakıo eskiden sormasa sölemezdim şimdi bakıo akşam ewde cümbüş oluo:D:D
Adsız dedi ki…
keşke e-okul olmasa çok sinir bozucu bir yöntem

Bu blogdaki popüler yayınlar

e okul Karne Notu Öğrenme

Yıl sonu yaklaşıyor sınavlar yoğunlaşıyor. Öğrenciler karne notlarını internetten öğrenmek için çaba harcıyor.

Karne notunuzu öğrenmek için ilk önce Buraya Tıklayınız. Buraya girdikten sonra Tc kimlik numaranızı ve öğrenci numaranızı yazarak Veli bilgilendirme sistemine ve Karne notlarına ulaşabilirsiniz.

Karne Notu Öğrenme

Karne notunu öğrenme e okulun yanı sıra farklı kuruluşlar sayesinde de gerçekleştirilebilmektedir. Gelişen teknoloji ve sürekli yaygınlaşan internet sayesinde hayat daha kolay bir hal almaya devam ediyor. Bu kolaylıklar öğrenciler için de oldukça faydlı oluyor. Karne notlarını öğrenmek isteyen öğrenciler sınav sonuçlarını internet üzerinden online olarak öğrenebiliyorlar. Bu sistemi kullanmak oldukça basit. Karnem.net öğrencilere bu kolaylığı sunuyor ve sınav sonuçlarını aldıkları puanları online olarak gösterebiliyor.

e okul ile karne notu öğrenmek için Buraya tıklayınız.

Karne notlarınızı karnem.net üzerinden öğrenebilirsiniz.

Karnem.net'in Site Açıklamaları Özetle Şu Şekil:

www.karnem.net hakkındaKarnem.net , okullarımızın kapılarını dünyaya açan, öğretmen-veli-öğrenci iletişiminde sınırları ortadan kaldıran güvenli bir eğitim portalıdır. Okulda kullanılmakta olan yönetim programına kayıtlı öğrenci, öğretmen ve okul bilgileri portal için ikinci kez girilmesine gerek kalmadan otom…

e okul Ara Karne Notları

15 tatil yaklaşıyor ve ara karneler dağıtılacak. Notlarını merak eden öğrenciler karne gününden e okul veli bilgilendirme sisteminden öğrenebilirler. e okul ile karne notlarınızı öğrenmek istiyorsanız veya nasıl öğreneceğinizi bilmiyorsanız buraya tıklayınız.