Ana içeriğe atla

e eğitim

İnternet hergeçen gün hayatımızın her alanına girmeye başladı. Eğitim ve Öğretim bundan yoksun kalamazdı elbette. Artık insanlar kurslara para ödemek yerine internet üzerinden ders alıyor veya interaktif cd'lerden çalışıyorlar. İnternetin veya interaktif ders cd'lerini diğer bir avantajı ise evinde veya işinde istediği zaman çalışabilmesidir. İnternet üzerinden alınan eğitimlerin ücretli ve ücretsiz çeşitleri mevcuttur. İnsanlar artık evinden çıkmadan ders alabiliyorlar.

Milli Eğitim Bakalnlığı bu teknoloji çerçevesinde yeni bir proje yaptı. İnternet Tv.

İnternet Tv sayesinde evinizden ders çalışabilirsiniz. Birçok öğrenciye hitap eden bu sistem ile ders çalışmak hem zevkli hem öğretici bir durum oluyor.

Milli Eğitim Bakanlığı İnternet Tv için Tıklayıız.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

e okul Karne Notu Öğrenme

Yıl sonu yaklaşıyor sınavlar yoğunlaşıyor. Öğrenciler karne notlarını internetten öğrenmek için çaba harcıyor.

Karne notunuzu öğrenmek için ilk önce Buraya Tıklayınız. Buraya girdikten sonra Tc kimlik numaranızı ve öğrenci numaranızı yazarak Veli bilgilendirme sistemine ve Karne notlarına ulaşabilirsiniz.

e okul Ara Karne Notları

15 tatil yaklaşıyor ve ara karneler dağıtılacak. Notlarını merak eden öğrenciler karne gününden e okul veli bilgilendirme sisteminden öğrenebilirler. e okul ile karne notlarınızı öğrenmek istiyorsanız veya nasıl öğreneceğinizi bilmiyorsanız buraya tıklayınız.

MEB İnternet TV

Milli Eğitim Bakanlığının sunduğu yeni proje ile internet üzerinden ders dinlemek ve çalışmak artık mümkün. e-eğitim için önemli bir adım olan bu program sayesinde artık çocuklarınız evden çıkmadan ders çalışmış olabilecekler.Milli Eğitim Bakanlığının sunduğu İnternet TV sitesindeki açıklama şu şekil:”Bu site örgün ve yaygın eğitimdeki öğrencilere ders destek materyalleri sunmak amacıyla hazırlanmıştır. Yeni ilk ve orta öğretim programlarına uygun ders materyalleri hazırlanmakta olup hazırlıkları bitenler bu sitede yayınlanacaktır.Öğretmen ve velilere yönelik kişisel ve mesleki gelişim programları, eğitim programları, belgeseller, okul öncesine yönelik programlar, çizgi film ve masallar, çeşitli slayt filmleri ve fotoğraflarda bu sitede yer almaktadır.”